rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

Przekazanie służby.

30 czerwca jest zawsze w Rotary ostatnim dniem SŁUZBY PREZYDENCKIEJ w Klubach RC.  Podobnie zresztą jest w Dystryktach RC jak i w Rotary International.

W RC Wolsztyn uroczyste przekazanie służby miało miejsce 26 czerwca br., w której to uroczystości wzięli udział niemal wszyscy członkowie naszego klubu z rodzinami.

Prezydent RC Wolsztyn Ewa Bobrowicz po raz ostatni, wyraźnie wzruszona, otworzyła uroczyste zebranie i omówiła minioną kadencję przedstawiając ważniejsze wydarzenia z życia klubu. Warto w tym miejscu podkreślić, że był to rok bardzo pracowity dla klubu, a co za tym idzie dla prezydent Ewy. Wspomnę tylko sztandarowy projekt zrealizowany w tej kadencji, a było nim zakupienie i instalacja paneli fotowoltanicznych dla Misji Katolickiej w Tochollire w Kamerunie prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek N.M.P. NP. o wartości 22.200 zł . Siostra Oliwia pracująca w Kamerunie, która odwiedziła nas na początku lipca zapewniła o wdzięczności podopiecznych z przedszkol i ochronki prowadzonych przez siostry. Posiadanie własnego zródła prądu zapewni w pierwszej kolejności prawidłowe funkcjonowanie tak potrzebnej tam apteki. W tym miejscu przypomnę, że wcześniej finansowaliśmy w Kamerunie wiercenie studni głębinowej  w Ajos ( mija właśnie 10 lat) i budowę stołówki- kuchni w Atok.  Zrealizowaliśmy też  wszystkie inne zadania, które stanęły przed klubem na początku minionej kadencji. Prezydent Ewa zebrała na koniec zasłużone brawa i słowa uznania.

Razem z łańcuchem prezydenckim, Ewa przekazała na barki swego następcy Janusza Pawliczaka brzemię odpowiedzialności za klub na kadencję, 2018/2019. Prezydenta Janusza czeka wiele pracy, albowiem  zobowiązany jest do przedstawienia planu pracy już  7 sierpnia na Walnym Zgromadzenia Clubu Rotary Wolsztyn, a propozycji działań jest wiele.                                                                                                          

Janusz - gratulacje i powodzenia w pełnieniu zaszczytnej funkcji PREZYDENTA ROTARY CLUB WOLSZTYN.                                                                                           

KP