rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

Rotary Club Wolsztyn kupił dla szpitala powiatowego aparat do tlenoterapii.

 Z wielką uwagą, pod koniec marca, przeczytaliśmy list nr 9 DG Małgosi Wojtas z propozycją zakupu dla szpitali specjalistycznego sprzętu medycznego w postaci aparatów do tlenoterapii.
Oferta była jasna i precyzyjna, a wynikało z niej, że dzięki współpracy z kolegami z RC Łódź Reymont sprzęt ten można nabyć po preferencyjnych cenach. Błyskawiczne konsultacje telefoniczne e-mailowe i na Sypie w miejsce zebrań oraz analiza finansów klubowych pozwoliły nam podjąć decyzję o zakupie takiego aparatu dla Szpitala Powiatowego w Wolsztynie. Zamówiony sprzęt, wartości ok. 20.000zł, dotarł już do Wolsztyna i został przekazany medykom.
W dobie pandemii COVIT-19, zagrożenia zdrowia i życia tak wielu z nas każda pomoc ma znaczenie. Obok wielu organizacji czy nawet osób fizycznych również Rotary International, w tym też nasze rodzime kluby, takiej pomocy udzielają. Rotary Club Wolsztyn postanowił skorzystać z oferty ujętej w liście Małgosi i włączyć się w akcję pomocy medykom, a tym samym pacjentom w dobie pandemii jak i po niej.
KP