rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

Zaszczyt i honor!!!

23 lutego br. na bardzo skromnej, z oczywistych powodów, uroczystości  Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis i Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolsztynie Jarosław Adamczak wręczyli reprezentującym ROTARY CLUB WOLSZTYN Past – Prezydentom: Ewie Bobrowicz i Krzysztofowi Małuszkowi oraz obecnemu Prezydentowi Zygmuntowi Gucze Uchwałę Rady Miejskiej w Wolsztynie w sprawie nadania tytułu „ZASŁUŻONY dla GMINY WOLSZTYN” oraz dyplomem potwierdzającym, iż ten honorowy tytuł otrzymał ROTARY CLUB WOLSZTYN wraz z medalem pamiątkowy.  

Wyróżnienie to jest dla naszego klubu wielkim zaszczytem. Realizowane przez nas  programy charytatywne i wspierające nie są obliczone  na jakikolwiek poklask i nie chodzi nam o wyróżnienia, a jedynie o efektywną pomoc tym, którzy tej pomocy potrzebują udzielając jej zgodnie z rotariańską zasadą „UCZYNNOŚĆ INNYM PONAD KORZYŚC WŁASNĄ.

Dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie, bowiem miło jest jednak wiedzieć, że nasza praca jest dostrzegana i doceniana.

Przez ponad 25-lat  swojej charytatywnej działalności ROTARY CLUB WOLSZTYN zrealizował cały szereg projektów pomocowych ( o wielu z nich można bardziej szczegółowo poczytać na naszej stronie internetowej www.rotaryclub.wolsztyn.pl) w tym również na rzecz Szpitala Powiatowego w Wolsztynie.

Bardzo możliwe , że ktoś z nas jako niemowlak, albo któreś z naszych dzieci zdiagnozowane było w tutejszym szpitalu za pomocą aparatu „ BOBYGUARD 2000” który przekazaliśmy w 1997r. Być może, że znakomici chirurdzy naszego szpitala operowali nas laparoskopem przekazanym wolsztyńskiej lecznicy w 2001r , a może byliśmy badani w pracowni endoskopowej wyposażonej w sprzęt diagnostyczny przez wolsztyńskich rotarian w 2003r.To tylko przykłady z całej gamy sprzętu, który ROTARY KLUB WOLSZTYN przekazał na rzecz SP ZOZ , bowiem nie jest naszą intencją  szczegółowe wyliczenie wszystkich  zakupów i darowizn. Dość dodać, że zrealizowane projekty na rzecz szpitala kosztowały grubo ponad 500 000zł.

Wszyscy wiemy jak szczególny był miniony rok, rok pandemii i dolegliwych ograniczeń. Ten trudny ze wszech miar okres zmusił również nas do zmiany planowanych przedsięwzięć i programów. W dobie pandemii COVID-19, zagrożenia zdrowia i życia tak wielu z nas, każda pomoc ma znaczenie. Obok wielu innych, tak osób fizycznych jak i organizacji, również RC WOLSZTYN postanowił  włączyć się i takiej pomocy udzielić. Po błyskawicznych konsultacjach ( zebrania klubu online ) postanowiliśmy kupić dla Szpitala Powiatowego w Wolsztynie bardzo pożądany sprzęt, a mianowicie aparaturę do tlenoterapii wartości  ok. 20.000zł. i z końcem kwietnia 2020r. zakupiony sprzęt dotarł na miejsce. Dzięki działaniom jednego z członków klubu szpital wzbogacił się też o specjalistyczny aparat do dezynfekcji pomieszczeń i specjalistyczną wagę.To jest wkład RC WOLSZTYN w walkę z pandemią w walkę o nasze zdrowie. Doskonale zdajemy sobie sprawę ze skutków przebiegłej choroby po jej przebyciu i dlatego ważne jest też aby te objawy skutecznie diagnozować i leczyć. Mając powyższe na uwadze pragniemy tym razem zebrać fundusze na zakup sprzętu do diagnostyki i leczenia powikłań pokowidowych. Niestety, jak wyżej wspomniałem zmuszeni byliśmy zrewidować swoje plany i mi. odwołaliśmy coroczny bal charytatywny z którego dochód stanowił zawsze fundament finansów klubowych . Dobrowolne opodatkowanie się członków klubu z powodu odwołania balu niestety nie rekompensuje strat w całości.

 Zwracamy się zatem do naszych PRZYJACIÓŁ, DO LUDZI DOBREJ WOLI którym bliskie jest niesienie pomocy bliźnim o wsparcie charytatywnej działalności  RC Wolsztyn  przez przekazanie  1% od podatku na konto   KRS 0000067234.

Dbamy szczególnie o przejrzystość i transparentność klubowych finansów tak, aby ani jedna złotówka się nie zmarnowała. Działalność klubową, wszelkie koszty administracyjne, składki na Rotary International czy też wpłaty na rotariański fundusz walki z chorobą Polio finansujemy ze składek członkowskich, wiele też programów dofinansowujemy z tzw. „kapelusza”  na zebraniach klubowych.

   Bardzo licząc na Państwa wrażliwość i życzliwość z góry dziękujemy.

                     KRS 0000067234 ROTARY CLUB WOLSZTYN

 

  „Dobry bądź i szlachetny,

   bądź do pomocy gotowy.”

(Johann Wolfgang von Goethe)

                                                              Prezydent Rotary Club Wolsztyn

                                                                           Zygmunt Gucze