W dniu 24 listopada 2007 członkowie naszego klubu uczestniczyli w corocznym koncercie Zimowym organizowanym przez zaprzyjaźniony klub Königs Wusterhausen – Zossen . Fundusze z tegorocznego koncertu przeznaczone były na renowację dzwonów w kościele ewangelickim Berlin –Schonefeld. Klub reprezentowany był przez bardzo liczną grupę rotarian wraz z małżonkami oraz przyjaciółmi klubu a także młodych Rotaractorów z Poznania. Przygotowaliśmy stoisko z wyrobami rękodzielniczymi w dużej mierze przygotowanymi samodzielnie przez członków i sympatyków naszego klubu. Dochód ze sprzedaży prowadzonej przez Rotaract został przekazany na fundusz renowacji dzwonów. W trakcie koncertu wysłuchaliśmy koncertu zespołu filharmoników berlińskich grających utwory takich kompozytorów jak Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Georg Friedrich a Handl, Antoni Vivaldi.