W ubiegłym roku gościliśmy na naszym cotygodniowym zebraniu przedstawicieli Oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej w Wolsztynie, którzy z wielką troską przedstawili nam problemy związane z bezpieczeństwem na akwenach wodnych, a mamy ich w powiecie sporo.  Mając na uwadze powyższe, Wolne Zgromadzenie RC Wolsztyn uwzględniło w planie pracy na rok 2016/2017 udzielenie ratownikom z Oddziału RWR w Wolsztynie konkretnej pomocy w zakupie sprzętu. Po rozmowach i konsultacjach zakupiliśmy bardzo zgrabną łódź z silnikiem i przyczepą do jej transportu.  20 czerwca br. w miłej i przyjaznej atmosferze przekazaliśmy w ręce kolegów z RWR w Wolsztynie zakupioną jednostkę. Jesteśmy przekonani, że przekazany sprzęt poprawi bezpieczeństwo na naszych wodach i pomoże ratownikom w ich trudnej pracy.  Kilka lat temu RC Wolsztyn, we współpracy z rotarianami z Berlina oraz władzami powiatowymi przekazał już Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie sprzęt do ratownictwa wodnego i na lodzie wartości 13 000 USD. Dzisiejszy projekt jest, więc kontynuacją naszego programu dbałości o bezpieczeństwo na wodzie.