Dobiega końca kolejny rok rotariański, kolejny rok naszej działalności, kolejny rok naszej pracy.
Rok naznaczony ograniczeniami wynikającymi z pandemii ”Covit-19”. Mimo tych ograniczeń, podstawowe założenia planu pracy klubu na rok 2019/2020 zostały wykonane w 100%, a nawet przekroczone w związku z zakupem sprzętu do tlenoterapii. Wcześniej bo w sierpniu ubiegłego roku przekazaliśmy strażakom specjalne kombinezony ochronne typu „Nomex” wartości 22.500 zł. W ostatnich dniach czerwca w sposób uroczysty, ale też z pewnymi ograniczeniami (bez uczestnictwa zawodników), przekazaliśmy młodzieży z klubu kajakowego UKS „Zryw” w Wolsztynie nowe, o najwyższym światowym standardzie, trzy kajaki wyczynowe marki „Nelo” wartości ponad 45.000 zł. Właśnie na takim sprzęcie pływa obecnie światowa czołówka kajakarzy. W realizacji tego projektu pomogli nam nasi wypróbowani PRZYJACIELE z RC ZAMOŚĆ i RC BERLIN BRANDENBURG AIRPORT. DZIĘKUJEMY. Już 7 lat temu ufundowaliśmy młodym kajakarzom podobny sprzęt i widząc z jakim pietyzmem dbają oni o swoje kajaki postanowiliśmy uzupełnić wyposażenie klubu, tym bardziej, że osiągają znakomite wyniki sportowe. Władze UKS „Zryw” w podziękowaniu za ten dar przekazały nam znakomicie wykonany w drewnie model kajaku z pamiątkowa tabliczką.
K.P.