rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

Po Mikołaju ( 6 grudnia ) w Wielkopolsce, a więc i w Wolsztynie prezenty przynosi nam Gwiazdor, to szczególny czas, a w tym roku wyjątkowe również okoliczności.

Wsparcie dla dzieci i młodzieży to jedno z zadań które w RC Wolsztyn zajmuje szczególne miejsce i dlatego postanowiliśmy, w ramach naszego programu „ UCZĘ SIĘ GDY MAM......”, pomóc tym którzy chcą się uczyć, ale przy zdalnym nauczaniu nie mają, z różnych powodów,  na czym  realizować obowiązku szkolnego.

Decyzja o zakupie  laptopów i przekazaniu ich najbardziej potrzebującym zapadła w klubie  jednomyślnie na zdalnym zebraniu, a jej realizacją zajęły się nasze koleżanki Sylwia i Beata, które z właściwą dla siebie werwą i energią we współpracy z pedagogami wytypowały kandydatów do obdarowania.

Problemy zaczęły się przy składaniu zamówienia na 15 laptopów łącznej wartości 25.500zł, bo okazało się, że przynajmniej na naszym terenie zapotrzebowanie na tego typu sprzęt jest ogromne.

Wsparte działaniami kolegów nasze koleżanki również w tym przypadku poradziły sobie koncertowo i przed świętami mogliśmy rozdzielić sprzęt między najbardziej potrzebujących.

Radość dzieci i młodzieży, trochę bardziej powściągliwie okazującej swoje emocje, była ogromna tym większa gdy okazało się ,że sprzęt otrzymują na własność.

Bardzo  miło jest być Gwiazdorem, bardzo miło jest być ROTARIANINEM.

K.P.