rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

 PRACOWITA MAJÓWKA

W sobotę 11 maja członkowie Rotaract Club Poznań skorzystali z wszelkich dostępnych środków lokomocji, by dotrzeć do Wolsztyna. Tam spotkali się z członkami Klubu Rotary Wolsztyn i wychowankami Domu Dziecka Droga i wzięli udział we wspaniałej akcji – budowaniu bud dla psiaków do powstającego właśnie schroniska Szansa.

Dzięki pomocy wolsztyńskich rotarian, sponsorów i życzliwych nam osób, zgromadziliśmy materiały do stworzenia trzech bud dla bezdomnych zwierząt. Przez cały dzień było pracowicie i wesoło. Nikt się nie lenił! Razem przykręcaliśmy deski, ocieplaliśmy styropianem ściany, malowaliśmy gotowe już budy i świetnie się bawiliśmy. Wstyd przyznać, ale najmłodsi konstruktorzy o wiele lepiej radzili sobie z wbijaniem gwoździ niż część naszych Rotaractorów! Pod koniec dnia przed Domem Dziecka stały trzy piękne budy – w takim miejscu aż chciałoby się spać (niektórzy nawet próbowali!).

Po słodkim poczęstunku podopieczni Domu Dziecka Droga mieli jeszcze dość sił, by zmierzyć się z quizem dotyczącym zoologii, co nie było wcale takie proste. Należało tłumaczyć nazwy zwierząt na języki obce, wypisywać znane „zwierzęce” przysłowia, przypisywać różne rasy psów do ich opisów i rozwiązać mnóstwo innych skomplikowanych zadań. Wszyscy poradzili sobie śpiewająco, a najlepsi otrzymali nagrody – artykuły szkolne i sportowe ufundowane przez wolsztyńskie Rotary.

 

 

W międzyczasie rozegraliśmy również mecz siatkówki i uczyliśmy się robić zwierzęta z baloników. Przy okazji odkryliśmy kilka cyrkowych talentów – balonowe pieski w rękach najstarszych chłopców szybko zmieniały się w kwiatki, czapki, miecze, królicze uszy i kolorowe okulary. Było naprawdę wesoło!

Dom Dziecka odwiedziły również Joanna Wieczorek, która zajmuje się losem porzuconych zwierząt z okolic Wolsztyna iWioletta Seifert - właścicielka powstającego schroniska, do którego trafią zbudowane przez nas budy. Wszyscy biorący udział w akcji – Rotaract Club Poznań, Rotary Club Wolsztyn oraz dzieci i opiekunowie z Domu Dziecka Droga – otrzymali zaproszenie na oficjalne otwarcie Szansy.

Akcja była wielkim sukcesem! Dzieci cieszyły się, że mogą pomóc zwierzakom, a przy tym świetnie się bawiły. Ponadto kilku chłopców zadeklarowało chęć bycia wolontariuszami w schronisku i od czerwca będą wyprowadzać w Szansie psiaki.

Wieczorem, już w bardziej kameralnym gronie, poznański klub Rotaract i wolsztyńskie Rotary spotkały się na wspólnym grillowaniu, by podsumować sobotnią akcję i podzielić się pomysłami na dalszą współpracę. To był naprawdę niezapomniany dzień i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję odwiedzić Wolsztyn i zrobić razem coś równie wspaniałego jak tegoroczna majówkowa akcja!

Natalia Hemmerling

Secretary 2012/2013

Rotaract Club Poznań

100 3239