rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

Nagroda Prezydenta Rotary Internationa dla partnera/partnerki rotarianina w czynnej służbie rotariańskiej za współpracę jest w Wolsztynie. Gubernator Dystryktu 2230 Lesław Morawski zwrócił się do naszego klubu na przełomie roku o wytypowanie kandydata/kandydatki, żony/męża/partnera, rotarianina w czynnej humanitarnej służbie rotariańskiej. W zasadzie bez zbędnej dyskusji przez aklamację wybraliśmy Danusię Karwatkę, której szczęśliwym mężem jest nasz kolega klubowy Tadeusz-Dzinek. Danusia jest z nami od zawsze, jej uśmiech, dobre rady w szczególności przy organizacji naszych bali, olbrzymi wkład pracy przy organizacji I ISR-u oraz wiele innych działań w pełni uzasadniają ten wybór. Nasze argumenty podzielili gubernator D-2330 oraz Prezydent RI Sakuju Tanaka przyznając właśnie Danusi, jako pierwszej w naszym dystrykcie, a podobno i w Europie tę zaszczytną nagrodę.

02 lipca podczas uroczystości przekazania przez Krzysia insygniów służby prezydenckiej Piotrowi, ustępujący gubernator Lesław Morawski w imieniu ustępującego prezydenta RI Sakuju Tanaki przy aplauzie całej sali wręczył nagrodę Danusi. Laureatka, wzruszona i wyraźnie zaskoczona, podziękowała za to zaszczytne wyróżnienia oświadczając pięknie, iż nagrodą tą dzieli się ze wszystkimi naszymi żonami. Pięknie Danusiu, serdecznie gratulujemy.