rotary international  |  district 2231  |  gmina wolsztyn   |  powiat wolsztyn

Tradycyjnie już, jak co roku na początku lipca lub na końcu czerwca w naszym klubie ustępujący prezydent przekazuje następcy insygnia prezydenckie. W tym roku na tej doniosłej dla nas uroczystości gościliśmy ustępującego gubernatora Lesława Morawskiego i obecnego gubernatora Janusza Potępę oraz liczną delegację z RC Berlin Brandenburg Aiport z obecną prezydent Ulryke Tippe. Gościliśmy też u nas starostę wolsztyńskiego Ryszarda Kurpa.

Ustępujący prezydent Krzysztof Małuszek złożył sprawozdanie, poparte prezentacją multimedialną, z minionej kadencji, a była to kadencja bardzo pracowita, wystarczy wspomnieć tylko matching grant wartości 60.000zł na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wolsztynie. Następnie Krzysiu zawiesił na ramionach naszego nowego prezydenta Piotra Orzechowskiego łańcuch prezydencki symbolizujący tę odpowiedzialną służbę. Piotr w krótkich słowach nakreślił plan pracy na kadencję 2013 /2014. Głos zabrali też obaj gubernatorzy oraz starosta wolsztyński.

Spotkanie zakończyła przepyszna kolacyjka przygotowana przez niezastąpioną Danusię.