W dniach 8-12.10 wraz z przyjaciółmi naszego klubu wybraliśmy się na Węgry. W programie znalazło się zwiedzanie Budapesztu. Dzięki pomocy Aliny i Karola, którzy mieszkają w tym pięknym mieście mogliśmy w krótkim czasie sprawnie zobaczyć to co najważniejsze. Zabytki oraz krajobrazy Budy i Pesztu robiły na nas niesamowite wrażenie. Z jednej strony wzgórze Gellérta, a z drugiej Wzgórze Zamkowe. Zamek, parlament i nie tylko, a na koniec przejażdżka po Dunaju na długo pozostaną w naszej pamięci. W kolejnych dniach chłonęliśmy uroki atmosfery małego miasteczka zwiedzając Szentendre porównywane do naszego Kazimierza nad Wisłą oraz niesamowitą atmosferę puszty, gdzie poznawaliśmy życie csikosów. Mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjną zabudowę oraz hodowlę bydła, koni, owiec, świń itd. Po przejażdżce wozami oglądaliśmy pokaz ujeżdżania koni, podczas którego ubrani w tradycyjną odzież csikosi wykonują różnorodne akrobacje, strzelając przy tym z batów. Ale wszystko co dobre musi się skończyć i aby powoli wrócić do rzeczywistości „kierownik" naszej wycieczki Dzinek zarządził przerwę na posiłek i krótki spacer po Pradze.